OMV Petrol Ofisi A.Ş Hakkında

 2014 yılında 33 milyar TL satış geliri elde eden OMV Petrol Ofisi, Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi konumundadır. OMV Petrol Ofisi, yaklaşık 2.000 akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 19 havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,17 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir.

 

Tarihçe

OMV Hakkında

 OMV Aktiengesellschaft, 2014 yılında gerçekleştirdiği 36 milyar avro grup satışı ve 25.500 çalışanı ile Avusturya'nın en büyük halka açık sanayi şirketidir. Şirketin Upstream iş kolu Romanya ve Avusturya’da güçlü bir tabana ve dengeli uluslararası bir portföye sahiptir. OMV'nin, 2014 yılında günlük üretimi yaklaşık 309.000 varil yakıta eşdeğerdir. OMV, 2014 sonu itibariyle Downstream’de 17,8 milyon ton yıllık rafinaj kapasitesi ve yaklaşık 4.100 akaryakıt istasyonu ile aralarında Türkiye’nin de olduğu 11 ülkede hizmet vermektedir. OMV, Avusturya’da bir doğal gaz boru hattı ile Avusturya ve Almanya’da doğal gaz depolama tesisleri işletmektedir. OMV, 2014 yılında 123 TWh  gaz satışı gerçekleştirmiştir 

OMV Sürdürülebilirlik

OMV Resourcefulness konsepti ile sorumlu davranış biçimini tüm değer zincirinde etkin bir şekilde uygulamaktadır. Amaç yenilikçi çözümler aracılığıyla toplum, çevre ve OMV için kazan-kazan yaklaşımını yaratmaktır. Bu yaklaşım genel olarak su ve CO2 yönetimi, geleceğin enerji kaynaklarını güvenceye alma ve özellikle kadınlara destek veren eğitim ile gelişime odaklanmaktadır. OMV, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ndeki imza sahiplerinden biridir.