Emniyet

Emniyet, önceden düşünebilmek demektir

Çalışanlarımızın ve yüklenicilerimizin sağlığına ve emniyetine göstermiş olduğumuz bağlılık, Entegre Yönetim Sistemimiz içerisinde beyan edilmiş ve şirketin her seviyesinde pekiştirilmiş durumdadır.

SEÇG-Emniyet

Petrol Ofisi’nin bir emniyet kültürü yerleştirme ve sürdürme konusundaki çabaları ön safhalardaki ve üst yönetimdeki herkesin eğitilmesini,toplantılara emniyet konusuyla başlanmasını, iş birimlerinin ve bireylerin emniyet performansı konusunda ödüllendirilmesini, olaylardan çıkarılan derslerin ve en iyi uygulamaların paylaşılmasını ve davranış bazlı emniyet tekniklerinin kullanılmasını kapsamaktadır.

Proses emniyeti yönetimi, çevre ya da emniyet olaylarına neden olabilecek planlanmamış salınım olaylarının olasılığını ve ciddiyetini azaltmaya odaklanmaktadır. Bu amaçla Petrol Ofisi standartlar geliştirmiştir. Petrol Ofisi içerisinde daha olgun olan varlıklar önemli zorluklar barındırmaktadır ve bizler bunları varlık bütünlüğü konusundaki kapsamlı yaklaşımımız ile ele almaktayız.

Emniyet yönetiminin hedefi kazaları önlemek ve emniyetli operasyonlar gerçekleştirmektir. Bu, çalışanlarımızın emniyetli bir şekilde çalışmasını ve tutarlı bir sonuç yönetimini gerektirmektedir. Bizler, tehlike tespiti (HAZOP) ve risk yönetimi uygulamalarını teşvik etmekte ve uygulamaktayız. Şirket çapındaki teknik bütünlüğe ve süreç emniyetine ve ayrıca iş yerindeki olayların ve kayıpların azaltılmasına büyük önem verilmektedir.

Emniyet aynı zamanda , bir kişi ya da kurumun başkalarına karşı dikkat, özen, ihtimam ve ihtiyat göstermesi demektir.